Bělka po roce

17. května 2016 v 11:27 | fijalka |  kološlapka
Zjišťuju, že v povinný moto výbavě sou kromě lékárničky i jakýsi pojistky malý věcičky (ne že bych věděla co s tim nebo kde to hledat, ale kdyžtak si to zejtra v servisu pořídim. Včera se přehouplo 16 tisíc km, takže je čas pane učiteli. Děleno čtyřma.)Po podzimu a zimě sem otrlá, přestála sem různý technický a podnebný zádrhele (zaseklej zip od bundy - bundu mi vyměnili za novou, srpnový bác a servisově pojišťovací vyřizování, pokuty za parking na chodníku, ježdění přes zimu v igelitech přes rukavice a tlustejch elasťákách pod kalhotama, ve vypučený bundě a osmi vrstvách pod tim a čtyřma šálama kolem). V zimě sem neplánovala jezdit (listopad, prosinec, leden, únor), nabila si opencard, ale pár kočkově nabitejch dní sem přecejen využila, i ty vánoce mi přály, bylo celkem sucho a teplo.

Chvíli mi to trvalo, ale konečně sem teď v dubnu pořídila zimní výbavu - chňapáky a deku (oboje Tucano urbano), bylo to trochu napínavý, páč můj prodejce objednal deku pro Hondu SH (asi sem to 'Mode' na konci moc zašeptla nebo co, ale bez toho bych to nikdy neřekla, protože Honda SH se mi nelíbí, je obří, matná a vůbec), takže sem pak doma byla nešťastná s rozloženou dekou, která byla velká a se šroubkama. Ale vyměnili sme a dokonce sem ji nasadila sama. Nemá šroubky, jen suchej zip a plastový přezky, skoby a karabiny (musela sem jít pro názvosloví do Kutila Florence, tam vědí, jak tomu řikat), a dva nafukovací obrubníčky po stranách. Je mírnej vopruz chňapáky i deku nasazovat, takže je to spíš o tom vystihnout podnebně špatný období a 14 dní s tim jezdit a pak se oteplí. U deky mi nejvíc vadí se trefovat skrz díru v ní do malý šestihránkový díry klíčem a u chňapáků dávat blinkr přes chňapák (do chňapáků se mi pak osvědčily tenký pletený zimní červený rukavice od Klárky, naholo uplně ne), ale to nezmrznutí za jízdy za to stojí.

Mám konečně pořádnou pumpu na kolo (ale spíš na skutr, víme svý), takovou tu na stojáka a
s měřičem.

Můj oblíbenej výmol (velkej a malej) na Českobrodský za křižovatkou Čb x Pod Táborem pořád drží, né že mi ho zalejou asfaltem, protože když se to povede (delší rychlejší nájezd a hop), je to rozkoš.

PS: Bělka dostane sourozence (už provádíme nácvik na parkování 3 v jednom)!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama