Ústí neni Praha

9. února 2016 v 12:40 | fijalka |  zablokováno
a je to tam dost oflajn, a tak se věnujem oflajn věcem jako je pletení, vybarvování, škrtání osmisměrek, uklízení, čištění a vynášení do popelnic, pečení a vaření, internetovýmu vyučování, ujišťování (ne, neni mi zima, vemu si tepláky, až mi bude zima, jo kafe už sem zalila, jedu od myší díry, neboj, lidi choděj po městě furt, trolejbus byl plnej, ne eště sem s nim nejela, ale má dobrý hodnocení, vezme mě až na Budějárnu), zvedání telefonu, zaklínání telefonu (už nezvoň, nechci s tebou mluvit), odhodlávání se telefonovat do nemocnice a přijímání návštěv.

Táta je lokálně onlajn na svý intenzivní jednotce se svejma soustavama trubic, hadic, drátů, kabelů, přípojek, vodičů, přívodů a odvodů. Monitory, displeje, barevný grafy, čísla a pípání. Měsíc a půl připoutávat a odpoutávat ruce, divná věc. Stávající díry do těla nestačily, takže se občas prorazí další, některý z nich se zase zašijou, se uvidí.
Z těla se pomalu stává stroj, kterýmu se hejbe pravá ruka a oči a pusa, což připomíná člověka. Ta ruka už neumí napsat rovnou čáru, ale oči koukaj a pusa a jazyk řikaj neslyšně pít a dalších pár slov, který všechny znamenaj pít. Drbat hlavu a otírat mokrym a studenym na hlavě dokola. Dokola dokola dělá ruka, jako by řikala, že koloběh se uzavírá.
Potřebovala sem si trochu prolejt do látkovýho kostičkovanýho, kterej sem jako dítě žehlila (na stole deka a prostěradlo napůl, to eště asi nebyly prkna), páč naposled sem si prolejvala po vánocích cestou domu, pod helmou mokrá, silnice suchá, v hlavě Zagorová. Pít a prolejt to zas ven, to nás spojuje. Časem a vzdáleností se může zdát, že to bledne, ale 100 kiláků vocaď je to živoucí, se zvýšenou teplotou a obsluhou pro veškerý životní úkony. Neska brzo ráno sem tomu zas poodjela a když sem táhla s jezdcem po plný D8, myslela sem na to, jak budu zas vybarvovat organický ornamenty a vymejšlela z hlavy slova na or-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama