Miluju šedesátku a MO

17. května 2015 v 16:54 | fijalka |  kološlapka
Jezdim druhej měsíc a už musim do servisu (najeto přes tisíc km), taky se mi hned rozsvítilo oil change. Jedu si takhle v sobotu ráno krz Prosek a najednou ručička na tachometru prudce poklesla, dvacet, nula, a Bělka přestala jet. Blinkr, stojim. A je to tady, chce ten olej, a chce ho moc, bez něj asi nepojede. Pak mi došlo, že sem kolenem drcla (asi díra neboco) do klíče a on se otočil o jeden stupeň, teda vypnul. Tak to byla úleva. Ale stejně se těšim, až bude ten oil zručnym chlapíkem z Jarova vyměněnej. Nejlíp na počkání.


Dneska sem se na jižní spojce na rovince přistihla, že najednou jedu přes 80, docela přirozeně. Poprvý. Ale eště je to pro mě moc velkej adrenalin, takže 60-70 je fajn (60 víc fajn, to je nejvíc fajn rychlost). Před 7 dny sem se konečně ucejtila mentálně připravená na jižní spojku a od tý doby sem po městskym okruhu (MO; nejradši mám, když to píšou přímo na zemi, a hned vim, kudy jet, třeba MO nebo Korunní, nebo Ústí) jela už tolikrát a užívám si, jak je to rychlý. Hrozně moc se mi zrychlily cesty. (A tep, haha:)

Už sem několikrát projela svý hlavní tahy (a naučila se je), takže studium map před cestou už neni tak dlouhý. A někdy jedu i naslepo jenom podle cedulí a nápisů. Anebo podle většiny aut, ty táhnou taky zhusta hlavnim tahem. Někdy mě to nažene někam, kudy úplně nechci, třeba do tunelu Mrázovka a přes Barranďák, ale ani to nebólelo - teda tunel byl dost dlouhej a hrozně hučel, ale ten Barranďák sem vůbec nepostřehla, jak sem se soustředila na správný směry a pruhy.
Centrum nic moc, ale dá se, jak kdy. Jednosměrky a dlažba nic moc. A když se vyskytne ve stejnou chvíli centrum, dlažba, tramvaje, jednosměrky a odbočování doleva, tak to je menší stres:)

Taky už mě jeden pacholek (auto) ostříknul ostřikovačem, ale naštěstí se staženym plexi (já). A 10 minut poté nehoda metr přede mnou (motorkář, takovej ten hlučnej, vyrazil od semaforu, a skočil mu tam od Muzea turista, najednou tam všechno leželo, aspoň že uprostřed a dali se dobře objet - už vstávali a plácali se rukama).

Nejlepší je:
- předjet kolonu a nestát
- když neprší celej den
- bunda a rukavice, hlavně poránu a večer a ve větru a dešti
- dlouhodobě parkovat v garážích (krátkodobej parking je vesměs všude v pohodě, ale mám to ráda na sídlištích, tam je místa habaděj)
- jezdit o víkendech a brzo ráno
- zpívat v helmě cestou ze sboru
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama