Animální ráj (málem bez oslíka)

29. září 2011 v 20:15 | fijalka |  marťani lížou led
Karpathos je pro mě zvířecí ráj. V každý taverně a ubytovně 2-4 kočky, sem tam pes.


Pes je tady nižší, polohuňatej, poloošklivej, nazvali sme ho Základní karpatský pes (od něj sou odvozený všichni psi na ostrově). Kočky nehoní.


Kočky obchází stoly, když jíte, pijou z vodních fontánek, leží u vchodu do obchodu, vbíhaj nám na terasu a do pokoje, válí se u bazénu. Když tam zrovna neleží, přiletí ptáčci a z bazénu pijou (kočky taky). Naše místní 3 kočky nemaj ména a pani domácí na ně volá ps-ps-ps-ps. Základní kočka je tu celkem hubená (ale ne vychrtlá), černobílá, bílá, zrzavá, tříbarevná a mourovatá. Nejrozšířenejší je bílomouratá s velkym nosem a obříma očima. Slejzaj se u popelnic dobytkové.
Kocour má legračně velkou hlavu. Na noc zavíráme síť na terasu na průměr kocouří hlavy (aby moh vběhnout, kdyby chtěl).Těšila sem se na oslíky, ale dlouhou dobu nic, až na výletě v Mesochori sme potkali všech pět až šest místních oslíků. Buď byli přivázaný za nohu (přední) a pokusávali kamenotrní nebo naložený dřeli jak koně.


Zvířecí idylka vyvrcholila předposlední večer dovolený. Cestou z města se k nám na chvíli přidal Lišák, pejsek moc milej a pěknej, hnědej a vzhledem vyjímečnej. Pozdějc večer pak najednou přiběh až před naší terasu, byla sem s nim (smrděly z něj ryby, asi brázdil popelnice chlívák) a bylo to moc fajn. Zkusila sem ho vyprovodit před náš areál, ale vrátil se. Pak sem si šla lehnout a Lišák zůstal ležet před naší terasou. Nemohla sem spát a řekla sem si, že ho vyprovodim až dolu na křižovatku. Převedla sem ho přes silnici, přidal se k někomu, kdo mířil do hotelu a už sem si ho nevšímala a šla pozdravit k protější popelnici svoje kočičí známý. Už byla ňákou dobu tma. Najednou se zleva přiřítilo auto, kouknu na silnici, Lišák tam. Světla, brzdy, rána, strašný zakvílení. Bylo mi zle a nemohla sem se tam koukat (ale kolem bylo eště pár jinejch lidí), musela sem pryč a jenom sem doufala, že to měl rychle za sebou.
Pak přišla bouřka.

Poslední den, cestou na letiště, sme obráželi hotely a nabírali český opálence. Odjíždíme od asi třetího hotelu, co byl hned u pláže, a najednou se vedle autobusu zjevil Lišák. To neni možný. Byl to jeho brácha?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama