Poselství od protinožců

24. prosince 2010 v 16:00 | fijalka |  počtení
Marlo Morgan - Poselství od protinožců (Mutant Message Down Under)
Výpisky pro mě a pro tebe. Opravdoví Lidé. Sestra Ptačího Snění, Léčitelka, Velký Lovec Kamenů, Kouzelník, Švadlena, Vypravěč Příběhů, Výrobce Nástrojů, Strážkyně Tajemství, Velký Hudebník, Příbuzný Velkých Zvířat, Příbuzný Ptáků, Strážkyně Paměti, Inspirátorka.


Cesta krz Austrálii, život v přírodě, nelpění na čase, žádný narozeniny:
Mluvili jsme ještě o narozeninových dortech a cukrové polevě, která jim hned také posloužila jako analogie. Podle nich symbolizuje množství času, který my Mutanti v rozpětí našeho stoletého života strávíme vyumělkovanou, přebytečnou, pomíjivou, dekorativní a uměle oslazenou činností, zatímco věnujeme příliš málo času objevování podstaty našeho bytí a toho, kdo jsme. Když jsem mluvila o narozeninvých oslavách, napjatě mě poslouchali. "Proč to děláte?" ptali se. "My oslavujeme jen něco neobvyklého. Na stárnutí přece nic zvláštního není. Člověk se o to nemusí nijak snažit. Děje se to samo od sebe!" "Když tedy neoslavujete, že jste o rok starší," zeptala jsem se, "co oslavujete?" "To, že jsme lepší, oslavujeme, když poznáme, že jsme moudřejší než minulý rok. To pozná každý sám na sobě, a proto sám oznámí ostatním, že nadešel čas oslavovat."

Domorodci o snech:
Sny jsou stínem skutečnosti. Všechno, co existuje a co se děje, se nachází také ve světě snů. Jsou tam všechny odpovědi.

Co nejvíc odlišuje mutanty od původních lidí, je jádro strachu, které v sobě nosí. Opravdoví lidé neznají strach. Mutanti udržují ve strachu i své vlastní děti. Potřebují úřady, které se starají o to, aby se dodržovaly zákony, a vězení, kam zavírají zločince. Dokonce i bezpečnost států se zajišťuje zastrašováním jiných zemí pomocí zbraní. Podle tohoto kmene je strach pocit, který patří do říše zvířat, kde hraje důležitou roli v boji o přežití. Ale jestliže lidé vědí o Božské Jednotě a chápou, že svět není náhodná událost, ale naopak se vyvíjí podle plánu, nemají se čeho bát. Člověk má buď víru, nebo strach, ale nemůže mít obojí. Podle domorodců jsou důvodem ke strachu věci. Čím víc jich máme, tím víc se musíme bát, až nakonec žijeme jen a jen pro materiální statky.

Chci bejt takovej domorodec. Co rozpozná svůj talent. Co je rád doma.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | E-mail | 29. prosince 2010 v 22:33 | Reagovat

Musel jsem si to přečíst dvakrát. Poprvé jsem nevěřil vlastnímu zraku. Ale: jsem jednak rád, že tady něco přibylo, protože jsem se se celej rok čas vod času díval a nešťasně neviděl nic jinýho.

Ale k blogu. Taky neslavím. A přál bych si poznat, kdy je možný už slavit. A nechtěl bych bejt mutantem. Snad jím nejsem.

2 fijalka fijalka | 6. ledna 2011 v 23:23 | Reagovat

Hezký:)
To víš, kutala sem starou já, do toho se drala nová já, bylo to těžký, teď se to zas posype..

3 Mišan Mišan | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 16:23 | Reagovat

Souhlasím, fajn článek a říkám si: Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem.:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama