Duben 2008

Vůně, co mi připomínaj babičku

30. dubna 2008 v 0:52 čtverečkový blok
Venku vařený brambory ve velkym černym hrnci pro prasata a slepice, vůně šrotu z dřevěný bedny pod kůlnou, rozdrcený zbytky a nitě na dně kapsy v zástěře s kytkama, ruce od zeleniny do polívky, od celeru a natě. I ty silonový bombarďáky, co budu v létě nosit, maj svojí vůni, takovou škrobenou. Voní to v baráku, na chodbě, v kuchyni, v ložnici, vzadu, na dvoře, pod kůlnou, v kovárně. Po nich.

Výpisky z logoterapie

13. dubna 2008 v 8:03 | fijalka |  počtení
Při čtení knížek o umírání mě zaujala jedna věc, a to svobodná volba postoje k určité těžké nebo neodvratitelné situaci. O pár měsíců později jsem se konečně dostala k logoterapii (Viktor Emanuel Frankl). Logoterapie nepitvá nedostatky a slabosti, ale učí, jak využít zdravou část člověka a rozvinout pozitivní vlohy. Následující výpisky jsou z knížky Elisabeth Lukas "I tvoje utrpení má smysl (logoterapeutická útěcha v krizi)". Třeba vás to taky osloví.

Dobrovolnicky nabitá

2. dubna 2008 v 22:09 | fijalka |  tvůrčího ducha
Po dni v kanclu a cizích slovech na schůzi mi zase připadá, že o něco opravdovýho de. Opravdový příběhy lidí, který zrovna něco nemůžou, donesu jim čaj, podám župan a vyvezu na chvíli z nemocnice ven, pryč z pokoje, od všech přístrojů, hadiček, bílejch hadrů a nemocničního smrádku a utrápenejch pohledů spoluležících.