Noční filmový klub

18. října 2007 v 11:39 | fijalka |  marťani lížou led
Lehám na pravou stranu postele k oknu pod otevřenou větračku, nohama na východ, hlavou na západ, usínám v půlce věty...

Na pokračování:
Jde po mě
Jsem doma (nebo v domě, který dobře znám), důkladně kontroluju zavřený okna a dveře. Přecejen se za oknem někdo objeví, cloumá klikou, panikařím, zabíhám do dalšího pokoje. Bude teď střílet?
Krysy
Jdu zvenku do baráku nebo pro něco do sklepa, dole u výtahu je plno krys. Jednou jsem s nima bojovala, pronikly do pokoje, škvírou ve dveřích, běhaly po červenym koberci. Každá krysa, kterou jsem zašlápla, se částečně proměnila v jiný zvíře - něco jako kočku nebo lasičku, byla tříbarevná.
Někdo je víckrát (vypínač)
Chodím doma po bytě, tam, kde bylo zhasnuto, je světlo zapnutý a naopak. Kontroluju zavřenou koupelnu a záchod, vím, že sem zhasla, ale za chvíli zjišťuju, že se svítí. Tenhle sen je někdy propojenej s rozmnoženejma lidma - odcházím z kuchyně, kde je i máma, ale najednou ji vidím i v obýváku. Jednou se to stalo i ve velkym obchodě a jednou se pomnožila moje kočka dokonce do víc než dvou kousků.
Letím (plavu)
Plavu si sama v prázdnym bazénu, je dost dlouhej, že neni vidět konce. Opravdovej stav beztíže. Červenej koberec pode mnou, pluju na zádech, nohama napřed z pokojíčku do chodby, kolem skříní, dávám pozor ať nenarazím, silou vůle držim tělo nad zemí, dá to trochu námahy, ale je to možný!
Dnešní sen:
Jsem v ložnici (v babičky domě), za oknem v ulici vidím jít babičku se sousedkou, babička jde k oknu, dívá se dovnitř, přes záclonu není vidět, pomaluje se vzdaluje, má na sobě barevnou zástěru, obraz je oranžovo-vínovej. Běžím k oknu, odhrnuju záclonu, babička mě poznává, vyslovuje mý méno, usmívá se a jde k oknu, přes okno na sebe dlouho máváme, babička pomalu odchází, pořád mávám.
Najednou zleva přichází ulicí velkej bílej kůň, ohromnej, ustrojenej, trochu grošovanej (došeda), vidím jenom jeho velkou hlavu. Podívám se z okna dopředu a v protějším domě vidím u sousedů svatbu - nevěsta a průvod čtyř lidí za ní jsou v domě, vidím je přes okna - obraz je černobílej. Jsem z toho ohromená, buší mi srdce, mám trochu strach a hned se budím, jsem uprostřed noci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 helča helča | Web | 18. října 2007 v 12:17 | Reagovat

Jednou jsem se ve snáři dočetla, že "viděti svatbu znamená smrt". Zamrazilo mě a nechápala jsem souvislosti. Ale naštěstí na to nevěřím, tak jsem to nechala být a ani se nezamýšlela.

Samozřejmě je něco jiného, když se ěnkdo těší na svatbu a zdá se mu o ní nebo tak, ale jak jsi napsala tenhle článek a sen o babičce, něco se mi vybavilo. Jako by to vlastně sedělo a divila jsem se, že mě to nenapadlo dřív. Vždyť na několika místech Bible je popisován Ježíš jako ženich (viz př. Janovo evangelium, třetí kapitola. Jan Křtitel tam mluví o Ježíši a přirovnává ho k ženichovi a sebe k jeho příteli:

Přišli k Janovi a řekli mu: "Mistře, ten, který byl s tebou na druhém břehu Jordánu, o němž jsi vydal dobré svědectví, nyní sám křtí a všichni chodí k němu."

3,27 Jan odpověděl: Člověk si nemůže nic přisvojit, není-li mu to dáno z nebe.

3,28 Vy sami jste svědkové, že jsem řekl: Já nejsem Mesiáš, ale jsem vyslán jako jeho předchůdce.

3,29 Ženich je ten, kdo má nevěstu. Ženichův přítel, který u něho stojí a čeká na jeho rozkaz, upřímně se raduje, když uslyší ženichův hlas. A tak je má radost dovršena.

3,30 On musí růst, já však se menšit.)

Mluví se o svatbě. Sice k jeho nevěstě bývá spíše přirovnávána církev, ale ne vždy. Proč by to neplatilo pro každého z nás? Třeba se všichni zdobíme svými skutky a vírou na svatbu, která přijde a zdaleka nemusí být až tak obrazná.

A kůň? O koních se píše ve Zjevení. O bílém koni: A viděl jsem nebesa otevřená, a hle, bílý kůň a na něm seděl ten, který má jméno Věrný a Pravý, neboť soudí a bojuje spravedlivě. (Zjevení, kap. 19, verš 11)

Díky moc za podnětný článek, budu o tom ještě přemýšlet. zaujalo mě to.

2 fijalka fijalka | 18. října 2007 v 12:48 | Reagovat

"Ženich je ten, kdo má nevěstu" a "... vírou na svatbu" a pak s tim konem - to se mi moc libi, diky. Vydlabavam vnitrek sezamovy housky, mackam ho do tvaru hovinka, jim ho a premejsilm o souvislostech. Dal me este k tomu snu napada ze jak sem to pozorovala zevnitr z domu a vsechno bylo za oknem, ze by to mohlo byt jako ze je to mimo me, mimo muj vliv..

3 helča helča | Web | 18. října 2007 v 13:07 | Reagovat

To mě taky napadlo. Možná by s tím mohla souviset i ta černobílá vize...? taky mi to možná dneska nedá spát. je to fakt zjímavý, možná se začnu nad sny víc zamýšlet.

O tom lítání se mi zdává taky. taky často nohama dopředu, jde to ztuha, koukám, abych nenarazila, uplne, jak píšeš.;-)

4 helča helča | Web | 19. října 2007 v 10:17 | Reagovat

Večer se mi stala další zajímavá věc. Nějak jsme se bavili s Honzou o mojem dědečkovi, že teď bude slavit devadesátku a on nějak podotknul, že už je nemohoucí. Tak jsem mu řekla, že jsem zvědavá, jak bude vypadat on, až mu bude devadesát. A on mi řek, že to mi teda řekne úplně přesně, že už bude černobílej. Myslel tím jako mrtvej (popel asi), ale fakt mě to v souvislosti s tím snem a tak docela překvapilo. Prostě mi to přišlo zajímavý (o tom Tvým snu a tak vůbec nevěděl a řek, že bdue černobílej, jako ta Tvoje svatba...). Nic z toho teda nevyvozuju, jen mi to přišlo zajímavý.

5 Wojtee Wojtee | 19. října 2007 v 10:22 | Reagovat

Sny si občas pamatuju.

Sny si občas bohužel pamatuju :-)

Už se mi párkrát stalo, že se stalo něco, co se mi pár nocí předtím zdálo (podvědomí je mocná čarodějka:-))

Občas mě napadne, když se mi zdá o někom, jestli se tomu druhému zdá to samé o mně...

Vykládat sny nějak mě asi nikdy nenapadlo...

Můj oblíbený z poslední doby - jedeme s kamarádem někam taxíkem a než tam dojedeme, probudím se a pak mám pocit, že toho taxíka musel platit sám :-)

6 fijalka fijalka | 19. října 2007 v 11:08 | Reagovat

Cernobila proste jede:) K cernobily se vracime, weby zcernobilujeme (pro zrakove jiny lidi), cb fotky sou fajn.

Cetla sem, ze to de zaridit, aby se dva lidi ve snu nekde setkali (Castaneda nebo neco podobnyho).

7 helča helča | Web | 8. listopadu 2007 v 8:40 | Reagovat

Dneska se mi zdál dobrej sen. Přijdu do obchodu a všechno je tak o 150%-500% dražší. Čokoláda za 70 korun, mlíko za 79 korun, mouka za 60 korun... No děs, s tím máslem, mlíkem a pečivem mě to ňáko vzalo...

Ale přijde mi dobrý, že aspoň třeba víc lidí bude kupovat bio, jejichž cena (aspoň mlíka, co vím) se nezměnila.

8 Jana Jana | Web | 3. prosince 2007 v 17:14 | Reagovat

No me se dneska zdalo o Bolkovi Polivkovi; jezdil na takovym kolotoci, jak je pro deti a vypad a odletel asi 20 metru ze strane a pak jsme ho nemohli najit . Jak mi vysvetlite tohle? :)

9 helča helča | Web | 7. prosince 2007 v 9:36 | Reagovat

No to je úplně jasný. Večer ses pěkně zkouličkovala a pak se Ti točila hlava.:-D Bolek Polívka  byl účastníkem seance Rodinných konstelací a hrál tebe.:-) proto tě ráno tak bolela hlava.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama