Tak co?

23. července 2007 v 14:57 | fijalka |  čtverečkový blok
Dobrý.
Anebo taky: Čtyři dohody jako osvěžovač vzduchu. Ten, co zápach zcela pohltí (rozuměj: obalí hnědý ježky pachu modrou průhlednou kouličkou a jako jeden celek to pak praskne pim jako bublina od pana bublináře na Zahradní slavnosti v květnu), né překryje (rozuměj: obyčejné osvěžovače vzduchu zápach pouze překryjí).

Je mi tak lehko, skáču po chodbě k výtahu, roztáčim dveře jednou rukou, nestačim brzdit v levý zatáčce, přeskakuju vodítko černýho kříženýho pejska, pletený ponožky se derou z bot, trochu vedro, opálený dělníci všech ras a národů svačej debrecínku na rampě, každej centimetr čtverečnej i krychlovej nabíjim sebou, černej šmír na stavbě, beton a posekanej trávník, starý noviny na silnici, kolona aut a smrad z náklaďáku, babička s nákupem a mateřská školka ve vagónu metra, holky se smějou samy sobě, toulavá kočka pije z louže, bezdomovec třídí smíšenej odpad, oupnspejs s dvaceti počítačema, stosedmnáct zapnutejch mobilů v 9. patře, system erromessage, vítr na chodbě, hluk v ulici a ticho pod stolem, všechno podstatný, mám to ráda.
Práce, co mě těší. Přetvářim věci a plochy, obnovuju povrchy, pro sebe, pro někoho, kdo si chce všimnout, pro radost. Jenom nesmim zapomenout pít.
I základová barva je změna.
Když nejsem depresivní, je to dobrý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 helča helča | Web | 24. července 2007 v 14:57 | Reagovat

fijalko, krása, krása. Taky mívám někdy takhle krásný dny. Pamatuju si, že třebapo záplavách, kdy nejezdilo metro, jsem se takhle usmívala na lidi v přeplněný tramvaji, kdy na každý zastávce člověk musel znovu bojovat o svých pár centimetrů místa (a ne vždycky se zadařilo). Ale asi to bylo i tím, že jsem sem jezdila jen občas.

Dneska mám taky usměvavej den, už několikátej v řadě a nepokazí mi to ani nekončící práce na bytě. ba naopak, bude to tam pak krásný, až jednou...

Jo, těšit se z ranní procházky o šesté, slunečních paprsků a zelených stromů.To je paráda. Když člověk zrovna není v depresi, život je fajn...;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama