Po městě na kole

20. dubna 2007 v 10:34 | fijalka |  kološlapka
Ano, nebojim se jezdit po Praze na kole a tak si užívám ranní cestu do práce zkratkama i hlavníma silnicema, přes velký křižovatky, kopce a rovinky, odpolední sešup kolem brumlovky a vonící michelský pekárny. Pozornost se bystří, tělo protahuje a namáhá a do práce přijíždím v dobrý náladě. Kolo vyvezu výtahem a nechám v kanclu. Ranní sprcha (horká nebo studená, podle počasí) mě osvěží a spokojená sedám k pc. V poledne si v cyklobotkách vyběhnu na oběd nebo na pochůzky.

Pravidelně se připojuju k cyklojízdám, jako byla např. včerejší velká jarní (www.cyklojizdy.cz). Je myslím důležitý upozorňovat okolí, že pohyb na kole po městě by měl být samozřejmostí, smyslem cyklojízd není blokovat a prudit ostatní. Proto mě mrzí označování některých mých kamarádů jako cykloteroristi a podobně (i když je to třeba míněno žertem), generalizování a házení do jednoho pytle s třeba někdy neohleduplnýma messengerama a jinýma exhibicionistama. Každej člověk jedná přece za sebe a hlupák může stejně dobře sedět za volantem jako na kole, přebíhat silnici nebo tlačit kočár s dítětem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 helča helča | Web | 25. dubna 2007 v 8:28 | Reagovat

Musím říct, že moc obdivuju všechny cyklisty, co vrhají do víru velkoměsta a jezdí i rušnejma ulicema. To já bych se neodvážila. A cyklojízdám moc fandím. Vůbec jsem pro omezit dopravu po Praze, zvlášť v centru. Po povodních se ukázalo, že to jde, tak proč to tak nenechat? Já jezdím po Praze MHD a taky bych to za auto nevyměnila. Člověk si každý ráno něco přečte (patřím naštěstí k těm, kteří okolí ignorujou a nijak se nevzrušujou ani nacpanou tramvají) a má čas na zamyšlení. není to lepší, než hned rozespalej sednout za volant a rozčilovat se nad zácpama?;-)

2 Vlačkomil Vlačkomil | Web | 8. června 2009 v 12:03 | Reagovat

Máte pokrokové názory.Já jezdím na kole po městě celoročně 26 km denně v případě že kolo nejede tam moc rád jedu naší MHD.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama