O bolesti rozvíjení

30. března 2007 v 15:13 | fijalka |  zablokováno
Je pátek, slunce praží do oken, v kanclu nedejchatelno. Toto je zamyšlení o práci. O práci, která není mým snem, ale kterou dělám (většinou) docela ráda. Ta práce je o penězích a slovech, kterejm nerozumím, ale který čtu, píšu a vyslovuju. Na začátku zazvonil telefon a já sem na tu nabídku řekla jednoznačný "ne", aby mě den na to Jana navrtala brouky do hlavy a všechno bylo jinak....

A tak docházim každý ráno do baráku plnýho vymydlenejch šéfů a kravaťáků a jezdim výtahem s navoněnejma ženskejma, nechávám si držet dveře od chlapů v košilích a sakách. Mám svůj klid, třídím, upravuju a zpracovávám slova a obrázky, odpoutávám se od nich a za jejich vzhledem si představuju jiný slova, zvířata nebo všelijaký legrační činnosti.
Jenže mě chtěj rozvíjet. Abych líp plnila úkoly, abych plnila víc úkolů, abych vytvářela nový úkoly, abysme vypadali zaměstnaně a pracovitě. Ach já přemejšlim nad tim, kde končí moje rozvíjecí hranice. Kam se chci rozvinout já a kam budu rozvinutá? A bolí to rozvíjení? Někdy přichází samosebou, nestihnu to ani vnímat, mám z posunu radost. Ale co rozvíjení, o který nestojím? Utěšuju se představou výsledku. Pohled shora osvobodí mou mysl a předchozí problémy budou jako mravenečkové. Už žádný trauma z tabulek, hurá! Sláva novejm programům a aplikacím, sláva testování!
Všechno, co je, je dobrý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 helča helča | Web | 5. dubna 2007 v 13:07 | Reagovat

fijalko - soucítím s tebou. Zvlášť při představě vymydlenejch (buď ráda, že ne vylízanejch :-D) kravaťáků a navoněnejch ženskejch. Buď ráda, že tě zatím chtěj jen rozvíjet a ne mydlit a vonět.;-)

To já to mám jednoduchý. Má přijít klient? =  částečně se vymydlím, slušně obleču a trošku navoním. Obyčejný den = obyčejné oblečení. Pátek před odjezdem někam ven = bunda a pohorky.

Horší je, když mě pak v takový obyčejný (až horší) den nečekaně pošlou něco předat vymydlenému řediteli nadnárodní firmy.:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama